Szkolny konkurs multimedialny

19.03.2020 Zobacz wszystkie z kategorii Dla uczniów

Szkolny konkurs multimedialny

pt. „Droga do świętości – człowiek niezwykłej miary”

Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Może być wykonany w formie papierowej jako ALBUM

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa

im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach.

CELE KONKURSU:

• Uczczenie beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
  • Inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
  • Kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński.
  • Ukazanie postaci świętych i błogosławionych jako wzoru do naśladowania we współczesnym świecie.
  • Wyrażenie własnych przeżyć i refleksji środkami multimedialnymi – prezentacja, film przy pomocy wyrazów literackich lub plastycznych.
  • Doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania środkami multimedialnymi oraz językiem polskim.

ZASADY KONKURSOWE:

• Termin składania prac multimedialnych zapisanych w na płytach CD, pen pendrive, lub prac w formie albumów: do dnia 30.04.2020 r. u wychowawców lub nauczyciela informatyki
  • Uczestnikami konkursu multimedialnego są uczniowie klas IV-VIII

Albumu – uczniowie klas I-III oraz IV-VIII

• Technika i sposób wykonania:

Prezentacja /sposób ustawienia przejść i animacji tekstu, zdjęć/ lub film nie może być dłuższy niż 3 minut.

Album –  technika dowolna  i format nie większy niż A4.

KRYTERIA OCENIANIA

Powołane jury przez organizatora będzie oceniać prace konkursowe:

• Zgodność tematyki prac.
  • Estetyka wykonania, czytelność pracy (dobór zdjęć, ilustracji, prac do tekstu).
  • Samodzielność wykonania pracy.
  • Oryginalność, pomysłowość.

Za prace będą przyznane miejsca i wyróżnienia. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród nastąpi podczas uroczystości Dnia Patrona Szkoły.