List do rodziców – czytelnictwo

13.12.2020 Zobacz wszystkie z kategorii Informacje dla rodziców

List do rodziców o wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży
Kto czyta książki, żyje podwójnie Umberto Eco
Szanowni Państwo!

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że biblioteka Szkoły Podstawowej w Stadnikach  wzbogaciła swój księgozbiór o nowe, atrakcyjne pozycje, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza placówka szkolna otrzymała 5 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych.
Nauczyciele poloniści i bibliotekarz zasięgnęli opinii rodziców oraz uczniów w sprawie  preferencji czytelniczych. Szkoła przystąpiła również do szeregu działań związanych z NPRCz, promujących czytelnictwo.

Argumentów przemawiających za rozwijaniem nawyków czytelniczych jest wiele.

Kto czyta:

• ma mniejsze problemy ze skupieniem uwagi

• szybciej zapamiętuje nowe informacje

• umie poprawnie wyrażać swoje myśli i uczucia

• osiąga lepsze wyniki w nauce

• powiększa swój zasób słownictwa

• łatwiej kojarzy fakty

• robi mniej błędów ortograficznych

Drodzy Rodzice, zachęcamy Was gorąco, abyście rozwijali i podtrzymywali zainteresowania czytelnicze Waszych dzieci. Pamiętajcie, że w doborze odpowiedniej książki zawsze pomoże Wam nauczyciel bibliotekarz.