Turniej BRD 2017
Turniej BRD 2017
Ukraina 2015
Ukraina 2015
Turniej BRD 2017
Turniej BRD 2017
Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny
Odblaskowa szkoła - 2014
Odblaskowa szkoła - 2014
pasowanie na przedszkolaka 29.11.14
pasowanie na przedszkolaka 29.11.14
Boże Narodzenie w kościele
Boże Narodzenie w kościele
Ukraina 2015
Ukraina 2015
Odblaskowa szkoła - 2014
Odblaskowa szkoła - 2014
Turniej BRD 2017
Turniej BRD 2017
Turniej BRD 2017
Turniej BRD 2017
Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny
Konkurs kolęd 2014
Konkurs kolęd 2014

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
83
Odsłon artykułów:
205688

Co słychać w przedszkolu?

Nasze przedszkolaki od kilku dobrych  lat włączają się w akcję popularyzującą naukę głośnego czytania pt: ,,Cała Polska czyta dzieciom. ’’Dzieci codziennie słuchają czytanych bajek. Do przedszkola zapraszani są rodzice, krewni w celu przeczytania bajki dla swoich pociech. Maluchy bardzo wyczekują swoich rodziców i najbliższych. Potem są wspólne opowieści i zabawy. Dzieci systematycznie uczęszczają do szkolnej biblioteki 2 razy w tygodniu. Potrafią wybrać sobie książeczkę i wypożyczyć. Wiedzą, że książka to największy przyjaciel i należy ją szanować.   

W miesiącu grudniu ,,Żabki” i ,,Krasnoludki” poznały Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach. Oglądały książeczki dla dzieci, a także słuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Uczestniczyły też w przedstawieniu teatralnym pt: ,,Alicja w zaczarowanej krainie.”

We współpracy z sanepidem nasze oddziały przedszkolne przystąpiły do realizacji programu antynikotynowego pt: ,,Czyste powietrze wokół nas”. Program ten adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym ich rodziców i opiekunów. Głównym celem tego programu jest podniesienie kompetencji rodziców i opiekunów w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją dymu tytoniowego, oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach, pojazdach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Od wielu już lat nasza szkoła oraz oddziały przedszkolne przystępują do akcji o nazwie ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Dzieciaki bardzo chętnie dzielą się słodyczami, zabawkami. Upominki te są zbierane przez 2 tygodnie, a potem przekazane do Domu Dziecka w Tyliczu, gdzie trafiły niegdyś nasze uczennice.

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach przedszkolaki razem z uczniami ze szkoły aktywnie uczestniczą w akcji,, Góra Grosza” – jest to program organizowany przez Towarzystwo ,Nasz Dom‘’ pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzieci chętnie zbierają na ten cel monety groszowe. Celem tej akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w domach dziecka i w rodzinach zastępczych.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w akcji zbierania plastikowych zakrętek. Zakrętki te przekazywane są dla małej Zuzi. Dziewczynka nie słyszała od urodzenia. Obecnie ma wszczepione implanty. Pieniądze za pozyskany plastikowy surowiec wtórny będzie przeznaczony na rehabilitację Zuzi.

I.Konieczna