pasowanie na przedszkolaka 29.11.14
Ukraina - Słoneczko październik 2014
Pasowanie na czytelnika 2014

Pozostałe artykuły

I ty możesz zostać świętym Mikołajem

Zebrane słodycze w ramach akcji ,, I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” zostały przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Jasieniu. Dziękujemy wszystkim, którzy naśladując Świętego biskupa Mikołaja podzieli się swoimi słodkościami z innymi.

Szkolne Koło Caritas

"Kalendarz adwentowy"

W szkole Podstawowej w Stadnikach odbył się konkurs plastyczny związany ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie mieli za zadania wykonać 24 okienka, przegródki, kieszonki, które symbolizowały czas oczekiwania na nadchodzące święto. W kalendarzu adwentowym uczniowie mogli umieścić cyferki, słowa w języku angielskim lub niemieckim, albo chociażby cytaty z Pisma Świętego. Oceniając prace komisja brała pod uwagę: zgodność z tematyką, kreatywność, walory artystyczne, pomysłowość, technika wykonania, staranność, estetyka oraz samodzielność wykonania pracy.

W kategorii klas I-III:

I MIEJSCE: Roksana Cebula

II MIEJSCE: Igor Banaś

III MIEJSCE: Igor Lupa

W kategorii klas IV-VIII:

I MIEJSCE: Piotr Szewc

II MIEJSCE: Zuzanna Talarek

III MIEJSCE: Michalina Wolicka

III MIEJSCE: Emilia Talarek

Wyróżnienie: Krzysztof Pawlicki

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA BEZDOMNYCH

Uczniowie działający w Szkolnym Kole Caritas przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami. Zostaną one  za pośrednictwem Caritas z  Krakowa przekazane w okresie przedświątecznym Bezdomnym.

Szkole Koło Caritas

W sobotę 18 maja uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zakopanego. Odwiedzając Bachledówkę mogli nie tylko podziwiać przepiękne, górskie krajobrazy, ale zobaczyć miejsce, w których wielokrotnie odpoczywał i modlił się Patron naszej szkoły Stefan Kardynał Wyszyński. Mogliśmy spacerować ścieżkami Kardynała Wyszyńskiego i poznaliśmy bardzo ciekawą historię związaną z tym miejscem. Nawet pogoda była dla nas wyjątkowo łaskawa.

Agnieszka Talarek, Małgorzata Mistarz