Ukraina - Słoneczko październik 2014
Pasowanie na czytelnika 2014
Rok 2014

Pozostałe artykuły

I ty możesz zostać świętym Mikołajem

Zebrane słodycze w ramach akcji ,, I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” zostały przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Jasieniu. Dziękujemy wszystkim, którzy naśladując Świętego biskupa Mikołaja podzieli się swoimi słodkościami z innymi.

Szkolne Koło Caritas

"Kalendarz adwentowy"

W szkole Podstawowej w Stadnikach odbył się konkurs plastyczny związany ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie mieli za zadania wykonać 24 okienka, przegródki, kieszonki, które symbolizowały czas oczekiwania na nadchodzące święto. W kalendarzu adwentowym uczniowie mogli umieścić cyferki, słowa w języku angielskim lub niemieckim, albo chociażby cytaty z Pisma Świętego. Oceniając prace komisja brała pod uwagę: zgodność z tematyką, kreatywność, walory artystyczne, pomysłowość, technika wykonania, staranność, estetyka oraz samodzielność wykonania pracy.

W kategorii klas I-III:

I MIEJSCE: Roksana Cebula

II MIEJSCE: Igor Banaś

III MIEJSCE: Igor Lupa

W kategorii klas IV-VIII:

I MIEJSCE: Piotr Szewc

II MIEJSCE: Zuzanna Talarek

III MIEJSCE: Michalina Wolicka

III MIEJSCE: Emilia Talarek

Wyróżnienie: Krzysztof Pawlicki

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA BEZDOMNYCH

Uczniowie działający w Szkolnym Kole Caritas przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami. Zostaną one  za pośrednictwem Caritas z  Krakowa przekazane w okresie przedświątecznym Bezdomnym.

Szkole Koło Caritas

W sobotę 18 maja uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zakopanego. Odwiedzając Bachledówkę mogli nie tylko podziwiać przepiękne, górskie krajobrazy, ale zobaczyć miejsce, w których wielokrotnie odpoczywał i modlił się Patron naszej szkoły Stefan Kardynał Wyszyński. Mogliśmy spacerować ścieżkami Kardynała Wyszyńskiego i poznaliśmy bardzo ciekawą historię związaną z tym miejscem. Nawet pogoda była dla nas wyjątkowo łaskawa.

Agnieszka Talarek, Małgorzata Mistarz

Regulamin gminnego konkursu plastycznego

„WSZYSTKIE BARWY JESIENI”.

Jesień to wyjątkowo piękna pora roku. Jesienne kolory dają nieograniczone możliwości naszej wyobraźni.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu ciekawej, kreatywnej pracy plastycznej.

Wyczarujcie z kolorów jesieni różne cuda np. wyklejanki z liści, malowane czy rysowane krajobrazy i wszystko to co podpowiada wam wyobraźnia.

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach.
  2. W konkursie mogą brać udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie szkół podstawowych.
  3. Prace przekazane na konkurs muszą być wykonane samodzielnie  (pod kierunkiem rodzica lub opiekuna).
  4. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.
  5. Oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora Konkursu.
  6. Technika/ format wykonania pracy:
  • technika dowolna, płaska ( z materiałów na trwale połączonych z podłożem)
  • format A4 (dzieci przedszkolne, klasy I-III)
  • format A3 (uczniowie klas IV-VIII)
  1. Każda praca powinna być opatrzona danymi: imię i nazwisko, klasa, wiek/klasa autora pracy, dane placówki.
  2. Prace należy składać w sekretariacie szkoły Podstawowej w Stadnikach do 30 października 2019 r.
  3. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:
  • dzieci przedszkolne
  • uczniowie klas I – III
  • uczniowie klas IV – VIII
  1. Z danej placówki do konkursu można zgłosić 10 prac z każdej kategorii wiekowej.
  2. Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wyłoni 5 laureatów konkursu w każdej kategorii wiekowej.
  3. Kryteria oceny: samodzielność wykonania pracy, kreatywność, walory artystyczne,

pomysłowość, technika wykonania, staranność i estetyka, różnorodność zastosowanych środków plastycznych.

1. Autorzy wybranych prac otrzymają nagrody.
  2. Prace nie spełniające wymogów regulaminowych nie będą brały udziału w konkursie.
  3. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów konkursu i nie będą udostępnione osobom trzecim.
  4. Przekazując pracę na konkurs uczestnik zgadza się na umieszczenie zdjęcia i informacji na stronie internetowej szkoły oraz facebook -u.
  5. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje jego regulamin.
  6. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

Zapraszamy do udziału w konkursie