jak-nie-czytam
jak-nie-czytam
Konkurs kolęd 2014
Konkurs kolęd 2014
Szopka bożonarodzeniowa
Szopka bożonarodzeniowa
Zajęcia w przedszkolu
Zajęcia w przedszkolu
Jesienny piknik rodzinny
Jesienny piknik rodzinny
Spotkanie w teatrze
Spotkanie w teatrze
Ukraina 2015
Ukraina 2015
Przygoda w parku
Przygoda w parku
koncert laureatów konkursu kolęd i pastorałek 2015
koncert laureatów konkursu kolęd i pastorałek 2015
Pielgrzymka do Łagiewnik
Pielgrzymka do Łagiewnik
pasowanie-na-czytelnika
pasowanie-na-czytelnika
Absolwentka Anna Pacho
Absolwentka Anna Pacho
Jesienny piknik rodzinny
Jesienny piknik rodzinny

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
110
Odsłon artykułów:
337258

NASZE NOWOŚCI BIBLIOTECZNE
W ostatnim czasie nasza biblioteka, dzięki organowi prowadzącemu, ale także wkładowi rodziców (wpłaty na fundusz Rady Rodziców, z których część pieniędzy  jest przeznaczana na zakup książek do biblioteki szkolnej) wzbogaciła się o nowe zbiory.  Szczególnie powinni być zadowoleni najmłodsi czytelnicy –  dzieci z trzech naszych oddziałów przedszkolnych systematycznie korzystają ze zborów bibliotecznych. Do biblioteki zakupiono pięknie, kolorowo wydane pozycje z "KLASYKI DLA SMYKA”   np. "Brzydkie kaczątko”; "Księgę dżungli”;  "Pinokio”; "WIERSZE DLA DZIECI” np."Małpa wieczorna” N. Usenko; "Dom czarownicy" Z.  Beszczyńskiej; "Hulajnocka „J. Papuzińskiej;  "LEGENDY” np. "Wielkopolskie”; "Warszawskie”; "Pomorskie”; "Krakowskie”; "Muminki" T.Jansona.  Dla starszych uczniów  zakupiono serię "Detektywi z "Dalslandu” Pia Hagmara ; "Jak odzyskać chłopaka”  i wiele innych.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej    oferty.

WARTO PRZECZYTAĆ…
DLA MŁODZIEŻY:
"Próba zejścia na złą drogę” Agaty Szulc . Książka opowiada o dwóch przyjaciółkach: Magdzie i Zośce. Magda jest wzorowa uczennicą, która zbiera wszelkie możliwe nagrody i przechwala się nimi. Zośka jest o to wszystko zazdrosna. Nagle Magda postanawia zmienić się na gorsze. Co z tego wyniknie?. Przekonajcie się sami. "Wyspa skarbów” Roberta Louisa Stevensona. Jest to powieść fantastyczno-przygodowa. Bohaterem książki jest Jim Hawkins, który mieszka z rodzicami i wspólnie prowadzi gospodę "Pod Admirałem”. Pewnego razu do karczmy przybywa stary marynarz Bil Bones i zamieszkuje tam. Jest to tajemniczy, mroczny człowiek, który skrywa tajemnicę. Pewnego dnia chłopak dostaje od Bila czarny krążek, mroczny symbol  śmierci piratów. I tu zaczyna się niebezpieczna przygoda. Groźni piraci, poszukiwanie skarbu, tajemnicze zniknięcia- wszystko to sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. "Książę i żebrak”  Marka Twaina. Książka opowiada o chłopcu pochodzącym z biednej rodziny, którego marzeniem było poznanie prawdziwego księcia. Pewnego razu jego marzenie się spełniło i Tomek poznał księcia Walii – Edwarda. Chłopcy byli do siebie  bardzo podobni i zamienili się ubraniami. Tomek wyglądał jak książę Walii, a książę  jak Tomek. Straże nie wiedząc o tym, wyrzuciły z zamku prawdziwego księcia. W związku z tą zamianą chłopcy  przeżyli wiele ciekawych przygód, które warto poznać.  "Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej. Czwórka przyjaciół : Ula, Marian, Pestka i Julka spędzają wakacje w Olszynach. Mają swoje ulubione miejsce- wyspę. Pewnego dnia na wyspę trafia tajemniczy chłopiec - Zenek. Początkowo bohaterowie traktują  go jako intruza, z czasem zaprzyjaźniają się i pomagają mu rozwiązać jego problemy. Powieść dotyczy trudnych spraw: Zenek ma ojca nadużywającego alkoholu, rodzice Uli rozeszli się. Pokazuje, jak radzą sobie z tymi problemami młodzi ludzie i jak próbują je pokonać.

DLA MŁODZIEŻY:
Seria: "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty” np. "Duża miss”; ,"Więcej cieni niżblasków”; "Czarniejsza niż czarna owca”; "Czterdzieści żab, jedenkrólewicz”. "Chuda” Judith Fathallah  to autobiograficzna powieść napisana przez nastolatkę. Dziewczyny chcą być piekne, chude, doskonałe. Z determinacją dążą do ideału. Kiedy jednak zwykłe odchudzanie przeradza się w chorobę psychiczną, w anoreksję, która nieubłaganiewyznacza drogę do samozagłady?. "Chuda” to książka właśnie o tym,
jak szybko wpada się w sidła choroby i jak się z nią walczy. Anoreksja jest straszna, ale można ją pokonać.

DLA STARSZYCH:
"Przebudzenie” Kate Kerrigan. Książka ukazuje relacje między matką i córką, ale zamiast taniego sentymentalizmu czytelnik  znajdzie tu pokrzepienie i humor. W poruszający sposób książka  opowiada o losach kobiety, która przez lata ograniczona poczuciem obowiązku, normami społecznymi i nakazami religii z trudem okazuje uczucia, podczas gdy w głębi serca rozpaczliwie pragnie miłości.

"Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu” Rupert Isaacson. Książka opowiada o sile miłości. Gdy u kilkuletniego Rowana wykryto autyzm, jego ojciec Rupert – dziennikarz i autor książek podróżniczych- postanowił, że nie podda się bez walki. Długo próbował różnych form terapii, jednak bez skutku. Pewnego dnia przypadkiem odkrył, że jego syn nawiązuje wyjątkową więź ze zwierzętami. Wtedy postanowił zrealizować szalony plan- zabrać dziecko do krainy szamanów, nieskażonej przyrody i stad dzikich koni- Mongolii. A po powrocie opisał tę niezwykłą podróż.

"Ocalić życie” Karen Kingsbury.  Bohaterka tej książki, Maria Magdalena naszych czasów, przeszła piekło na ziemi. Przez całe lata cierpiała, coraz bardziej pogrążając się w rozpaczy. Coraz mocniej pragnęła śmierci, ponieważ sądziła, że tylko kres życia może ją wyzwolić z koszmaru. A jednak zwyciężył: ocaliła nie tylko swe życie, lecz także swą duszę. Powieść porusza problem molestowania, wiarołomstwa, rozwiązłości seksualnej. Wszyscy cierpimy i będziemy cierpieć z powodu rozmaitych rzeczy, które nas dręczą – lęków, wątpliwości, samotności, nałogów. I wszyscy potrzebujemy ratunku.

"Jak puch z dmuchawca: Karen Kingsbury.  Kiedy Rip Poter wychodzi z więzienia, postanawia odzyskać swego syna, którego nawet nie zna. Ale czteroletni Joey ma już rodziców. Kocha ich i jest dla nich całymświatem. Jeden telefon sprawia, że idylla, jaką jest życie rodziny  Campbellów, zostaje zniszczona. Jacki Molly są zrozpaczeni, nie wiedzą, co robić – prawo pozwala na odebranie im ich jedynego dziecka! Marzą tylko o jednym – żeby wziąć synka i uciec z nim jak najdalej. Zniknąć, jak puch z dmuchawca unoszony przez wiatr…
DSC03436