Wielkanocna akademia
Święto Niepodległości 2014
Wypas-w-Dobczycach

Sukcesy uczniów

Sukcesy naszych uczniów w konkursach ogólnopolskich

Kończący się rok szkolny zaowocował sukcesami naszych uczniów w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych z języka polskiego. W organizowanej przez Instytut Rozwoju Oświaty Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej wzięli udział uczniowie klasy 5-tej i 6-tej.

Jedne z najwyższych miejsc zajęły:

Gabriela Kulma kl. Va – 3. miejsce, tytuł laureata

Zuzanna Pala kl. Va – 3. miejsce, tytuł laureata

Naszym uczniom przyznano również wyróżnienia:

Zuzanna Rucka kl. Va – wyróżnienie za 9. Miejsce

Julia Wojtyczka kl. VI – wyróżnienie za 10. miejsce

Karolina Niedziela kl. VI – wyróżnienie za 11. miejsce

Zuzanna Filipkowska kl. Va – wyróżnienie za 13. miejsce

Weronika Błaszczak kl. VI – wyróżnienie za 15. miejsce

Wiosną przeprowadzono Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Galileo, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie, którzy podjęli wiosenne wyzwanie, zmagali się z zagadnieniami ogólnej wiedzy polonistycznej, dotyczącymi literatury, czytania ze zrozumieniem, języka, a także ortografii. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Zuzanna Pala kl. Va – 3. miejsce, tytuł laureata

Oliwia Koprowska kl. Va – 7. miejsce, tytuł laureata

Gabriela Kulma kl. Va – 9. miejsce, tytuł laureata

Magdalena Trąbka kl. Va – 11. miejsce, wyróżnienie

Zuzanna Rucka kl. Va – 11. miejsce, wyróżnienie

Amelia Smęda kl. Va – 13. miejsce, wyróżnienie

Zuzanna Filipkowska kl. Va – 14. miejsce, wyróżnienie

W konkursach wzięły udział również uczennice klasy 6-tej, które otrzymały dyplomy uznania:

Zuzanna Hyży kl. VI

Karolina Niedziela kl. VI

Julia Wojtyczka kl. VI

Ewelina Mazur kl. VI

Weronika Błaszczak kl. VI

W Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym najwyższy wynik w szkole i jeden z wyższych w kraju zdobyła Zuzanna Rucka kl. V.

Gratulujemy sukcesów!

XVI Gminny Konkurs Poezji Religijnej w Dziekanowicach i sukces naszych uczniów!

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Klasy I-III
1. Sonia Dudek kl. II – III miejsce
2. Igor Banaś kl. III

Klasy IV-VI
1. Zuzanna Pala kl. Va – III miejsce
2. Julia Szewc kl. V b

Klasy VII - VIII
1. Monika Sroka- kl. VIII - II miejsce
2. Marcelina Szewc- kl. VII - III miejsce

Wyróżnienia i nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym

"Herbarz Dobczycki"

3 maja 2018 roku podczas uroczystości otwarcia sezonu turystycznego na zamku w Dobczycach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w Gminnym Konkursie Plastycznym na Herbarz Dobczycki. Przedmiotem konkursu było wykonanie prac plastycznych przedstawiających herby właścicieli i dzierżawców Dobczyc. Każda ze szkół miała inny herb do zaprezentowania w dowolnej technice. Szkoła Podstawowa w Stadnikach jako jedna z dwóch szkół wzięła najliczniejszy udział w konkursie. Oprócz wyróżnień otrzymaliśmy nagrodę specjalną w formie wycieczki.

Nagrodzone uczennice to: Angelika Flak  kl. V, Iza Hyży kl. IV, Gabriela Kica kl. V, Ola Piech kl. IV.

Serdecznie gratulujemy.

Maria Grzybek - Kosior

25 kwietnia 2018 r. uczniowue Szkoły Podstawowej w Stadnikach po raz pierwszy wzięli udział w XI Powiatowe Zawody Młodzieży Szkolnej w Informatyce organizowany przez Zespół Szkół im. ks Józefa Tischnera w Dobczycach. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy informatycznej w życiu codziennym, pobudzenie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy.  Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu:

• umiejętności zastosowania pakietu Office
  • programowania w wybranym języku
  • budowy komputera
  • informatycznej wiedzy ogólnej

Naszą Szkołę reprezentowały uczennice: Marcelina Szewc z klasy V oraz Monika Sroka z klasy VI. Były również najmłodszą drużyną na zawodach w kategorii Szkół Podstawowych. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy szóste miejsce z dziewiciu zgłoszonych drużyn. Serdecznie gratulujemy. A Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach ufundowało upominki dla wszystkich uczestników.

Zyczymy sukcesów w przyszłym roku.

Maria Grzybek - Kosior