Pasowanie na czytelnika 2014
Wycieczka-do-Zakopanego
Pieniny

Regulamin szkolnego konkursu wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim
,, TAKIEGO OJCA, PASTERZA I PRYMASA BÓG DAJE RAZ NA TYSIĄC LAT”
Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach.
Cele konkursu:
1. Przybliżenie uczniom wspaniałej postaci Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Patrona Szkoły (jego życia, działalności, ofiarnej pracy w obronie Ojczyzny, Kościoła, Rodziny).
2. Kształtowanie pozytywnych zachowań i postaw wśród uczniów.
3. Motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy oraz mobilizowanie ich do samodzielnej i systematycznej pracy nad sobą.
4. Wdrażanie uczniów do wykorzystania posiadanej wiedzy o patronie w konkursie i w życiu codziennym.
5. Rozwijanie zainteresowań, dostrzeganie potrzeb innych ludzi oraz czynna pomoc.
6. Zwracanie uwagi na ważne wydarzenia i sprawy Kościoła.
7. Utrwalanie wiadomości.
Przebieg konkursu:
1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-VIII Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach
2. Konkurs będzie przebiegał w trzech kategoriach wiekowych:
kategoria I – klasy II-III,
kategoria II- klasy IV-V,
kategoria III- klasy VI-VIII.
3. Konkurs będzie miał dwa etapy: klasowy i szkolny.
4. Etap klasowy należy przeprowadzić do 28 kwietnia 2020r.- odpowiedzialni wychowawcy - obowiązuje znajomość życia i działalności Stefana Kardynała Wyszyńskiego na podstawie przygotowanego i przekazanego przez organizatora opracowania. Należy wyłonić od 3 do 5 zwycięzców, którzy będą reprezentowali klasę.
5. Etap szkolny – planowany termin 12 maj 2020r.
Klasy II-III- obowiązuje przygotowane opracowanie do etapu szkolnego.
Klasy IV-VIII- obowiązuje znajomość życia i działalności Stefana Kardynała Wyszyńskiego na podstawie broszurki ,,Stefan Wyszyński bieg życia”- dostępna w bibliotece szkolnej, znajomość ,,ABC Społecznej Krucjaty Miłości”, umiejętność wskazania na mapie miejsc uwięzienia Patrona.
6. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego konkursu Szkolna Komisja ustala liczbę laureatów.
7. Wszystkie kwestie nieujęte w regulaminie będą rozstrzygane przez organizatora konkursu.
8. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla zwycięzców nastąpi podczas Dnia Patrona, który jest planowany na 29 maja 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!