3 Maja 2013
pasowanie na przedszkolaka 29.11.14
Turniej BRD 2017

Nie święci garnki lepią

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stadnikach udowodnili, że nie trzeba posiadać szczególnych zdolności nieodstępnych wszystkim, żeby pomagać innym. Wprost przeciwnie – pomaganie połączyli z powiększaniem swoich umiejętności!
Na początku roku szkolnego uczniowie zdecydowali, że dołączą do ogólnopolskiej akcji Uszyj Jasia, która polega na przygotowaniu dla wybranego szpitala własnoręcznie uszytych poszewek na poduszki lub kołderki. Po nawiązaniu kontaktu z myślenickim szpitalem i zebraniu informacji na temat rozmiaru poszewek potrzebnych na oddziale dziecięcym uczniowie z wielkim zapałem i entuzjazmem zasiedli do maszyn do szycia. Żadne dziecko nie potrafiło wtedy jeszcze szyć na maszynie, więc prace nie postępowały zbyt szybko, ale czy to powód żeby się zrażać? Bynajmniej.
Trzeba było przecież jeszcze zorganizować zbiórkę materiałów – przygotować plakaty, udzielać informacji, koordynować przepływ materiałów – był więc czas, aby slalomy na maszynie zamienić na piękne, równe szycie po śladzie. Wreszcie dokonaliśmy tego! Każdy z uczestników spotkań opanował obsługę maszyny do szycia w takim stopniu, że potrafił samodzielnie uszyć poszewkę na poduszkę, niektórzy osiągnęli taką biegłość, że uszycie poszewki na kołderkę nie sprawiało im kłopotu. W efekcie prac podarowaliśmy myślenickiemu szpitalowi w sumie 33 poszewki na kołderki i 40 poszewek na jaśki.
Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców, którzy udostępnili nam materiały do szycia oraz Pani Katarzyny Bogacz, która wspierała nas fachową radą i pomocą w nauce szycia  przez cały okres trwania projektu.
Zachęcamy wszystkich do dołączenia do akcji – szczegóły można znaleźć na głównej stronie projektu http://uszyjjasia.blogspot.com.

Aleksandra Radwańska
Elżbieta Kowal