Ukraina 2015
koncert laureatów konkursu kolęd i pastorałek 2015

Europejski Tydzień Kodowania

od 5 do 20 października 2019 roku

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach po raz pierwszy bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Programowanie pozwala rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową, które zdecydowanie przydadzą się każdemu, niezależnie od obranej ścieżki kariery. Tak naprawdę to wydarzenie jest dla nas wszystkich. Dla naszej przyszłości. Technologia kształtuje nasze życia, ale pozwalamy, aby mniejszość decydowała o tym, w jaki sposób ją wykorzystujemy. Możemy zrobić coś więcej niż tylko udostępniać treści i klikać „lubię to!”. Możemy realizować nasze szalone pomysły i tworzyć rzeczy, które sprawią radość innym osobom.

Szczeguły już w krótce.

Maria Grzybek - Kosior