Konkurs kolęd 2014
Wybory książkowe

205689

Żyj zdrowo i aktywnie
– zajęcia ruchowe i edukacja prozdrowotna dla dzieci, mam i babć.

Od początku września w Szkole Podstawowej w Stadnikach przy dźwiękach muzyki ćwiczą mamy i córki. Co tydzień odbywają się tu bezpłatne zajęcia pilates oraz zumby, zorganizowane w ramach projektu „Żyj zdrowo i aktywnie – zajęcia ruchowe i edukacja prozdrowotna dla dzieci, mam i babć”. Projekt ten został opracowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Stadnikach i otrzymał dofinansowanie ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Zumba i pilates to nie jedyne propozycje dla dzieci i pań. W szkole ponadto dwa razy w tygodniu ćwiczą dzieci na gimnastyce korekcyjnej, a już wkrótce odbędą  się spotkania z kosmetyczką która doradzi jak dbać o cerę i urodę w różnym wieku oraz spotkania z dietetyczką które zaowocują wspólnym gotowaniem. Projekt potrwa do końca lutego.