Spotkanie z artystą wrzesień 2014
Wycieczka-do-Zakopanego

205693

Dzień  Patrona

Dnia 28 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Kardynałowi  Stefanowi Wyszyńskiego. W tym roku przeżywamy 34. rocznicę śmierci naszego Patrona. Uroczystość przygotowała klasa V i IV pod opieką pani Iwony Irzyk i Alicji Majer. Mottem akademii były ważne słowa prymasa: "Ludzie mówią czas to pieniądz, a ja wam mówię : czas to miłość". Uczniowie przypomnieli nam, że  prawdziwe  szczęście -  to  rodzina  i  wzajemna w niej miłość, a miłość to małe rzeczy wykonywane wielkim sercem. „Cieszmy się z tych małych rzeczy, bo w nich zapisany jest wzór na szczęście” zaśpiewała przepięknie Daria Wojtyczka.   Dzieci porównały   rodzinę  do   ogrodu,   który   potrzebuje  czasu,  uwagi i pielęgnacji.

Na koniec mogliśmy posłuchać ważnych słów, które powiedział nasz Patron m.in. „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”. Akademia bardzo się podobała i została nagrodzona gromkimi brawami.

A. Majer