Pieniny
Goście z Ukrainy
2017-05-konkurs-historyczny

205601

Czas adwentu to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stadnikach - członkowie Szkolnego Koła Caritas - włączyli się czynnie ofiarując swój czas. W ramach przygotowań samodzielnie upiekli pierniki i następnie je udekorowali. Zapakowanymi słodkościami obdarowali ludzi starszych i samotnych odwiedzając ich w domach, i składając im życzenia świąteczne.

Jak co roku wszyscy uczniowie czynnie włączyli się w akcję „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi słodyczami, aż zebrała się duża paczka, która została przekazana dzieciom z Domu Dziecka w Tyliczu.

Po raz kolejny włączyliśmy się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności organizowaną przez Caritas. Zbiórkę przeprowadzono w trzech sklepach z naszej miejscowości. Wolontariusze zachęcali kupujących w tych dniach do dzielenia się z innymi. W ramach akcji zebrano żywność w ilości 102 kg, o wartości 680,-pln. Zebraną żywność przekazano dla ośmiu potrzebujących rodzin z naszej okolicy. Serdecznie dziękujemy zarówno właścicielom sklepów, jak również wszystkim Ofiarodawcom za wsparcie tego szczytnego celu.

Opiekun SKC

Zofia Ślusarczyk