pasowanie-na-czytelnika
Boże Narodzenie w kościele
Pieniny

205689

21 marca  w szkole witaliśmy wiosnę i obchodziliśmy Dzień Samorządności. Dodatkową atrakcją był występ zespołu pieśni i tańca "SWITANOK" (wschód słońca/talentów) z Kijowa. Zespół ze stolicy Ukrainy mający  60 letnią tradycję po raz pierwszy zawitał w naszej szkole. Oprócz pięknych tańców i strojów zachwyciliśmy się grą na insturmentach drewnianych dętych i śpiewem piosenek. Pięknie zabrzmiała w języku polskim "Hej sokoły". Goście do wspólnej zabawy zaprosili naszych uczniów i uczniów ze szkoły w Brzączowicach. Na koniec gromkie brawa widowni potwierdziły nasz zachwyt. Goście z Ukrainy obdarowali uczniów drobnymi upominkami z elementami ich kultury. Uczniowie z Samorządu przeprowadzili wywiad z rówieśnikami z Kijowa, który ukaże się w najbliższym numerze Urwisa Szkolnego.