Dzień Nauczyciela 2015
Turniej BRD 2017

196208

"Bajkowe jasełka"

Uczniowie klasy V, odpowiadając na zaproszenie Dyrektora OREW- u, p. A. Jaśkowiec, uczestniczyli w dniu 23 I 2018r. w "Bajkowych jasełkach" w Domu Katolickim w Myślenicach. W przedstawieniu brali udział wychowankowie Ośrodka, ale także ich rodzice i wychowawcy. Piękna dekoracja, śpiew, barwne stroje, a przede wszystkim zaangażowanie aktorów pozwoliły nam na nowo przeżyć radość z narodzin Bożej Dzieciny. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy pięknego występu.
Piątoklasiści, korzystając z pobytu w Myślenicach, zapoznali się także krótko z historią  miasta. Spacerując po rynku, zatrzymali się przy pomniku św. Floriana z XVIII w., studni- fontannie "Tereska", pomniku Niepodległości, tablicy upamiętniającej wywóz i śmierć myślenickich Żydów. Uczniowie poznali także historię "Domu Greckiego", zatrzymali się przy pięknej szopce i odwiedzili kościół z cudownym obrazem.
Wycieczkę dzieci  zakończyły  na myślenickim lodowisku, gdzie bardzo aktywnie spędziły dwie godziny. Zmęczone, trochę poobijane, bo dla wielu to był pierwszy raz na lodowisku, wróciły  do Stadnik.

M. Mistarz, A. Majer