Ukraina 2013
jak-nie-czytam
Absolwentka Anna Pacho

220543
,, Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”

W piątek 26 X w Szkole Podstawowej w Stadnikach odbyły się uroczystości związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym dniu uczniowie I klasy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Najpierw pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy VI. Odbyli ,, podróż” po szkole przy słowach wiersza ,, Lokomotywa”. Po drodze spotykali różne postacie bajkowe i musieli odgadnąć, z jakiej pochodzą bajki. Następnie w bibliotece uczestniczyli w zajęciach, gdzie poznali etapy powstawania książki i zasady postępowania z nią, a także przypomnieli sobie zalety książek. Rozwiązywali także kolejne zagadki i krzyżówkę. Gdy ,, Królowa Książka” uznała, że pierwszaki są już gotowe, zostali przez p. Dyrektor uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci otrzymały plastikowe karty biblioteczne ułatwiające korzystanie ze zbiorów bibliotecznych, ufundowane przez rodziców oraz zakładki przygotowane na kółku plastycznym. Następnie pierwszoklasiści wypożyczali książki korzystając ze swoich nowych kart. Gratulujemy pierwszakom i zachęcamy do częstego odwiedzania biblioteki.

Małgorzata Mistarz