Ukraina 2015
Akademia - Jan Paweł II
Ukraina 2015

,, Noc z bajkami”

W szkole podstawowej w Stadnikach w ramach obchodów ,, Święta Bibliotek Szkolnych” w nocy z piątku 26 X na sobotę odbyły się zajęcia pt.: ,,Noc z bajkami”. W czasie tej akcji czytelniczej uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych pt.:,, Bajki, baśnie i legendy” i tworzyli swoje własne książeczki. Odbyły się także zajęcia ,,Zabawa słowem”, podczas których uczniowie przedstawiali w formie plastycznej wylosowane słowa. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonywanie prac, czego efektem były powstałe książeczki i plakaty. Jeżeli kogoś zmęczył wysiłek psychiczny lub był senny, mógł poćwiczyć na sali gimnastycznej. Około północy uczniowie rozeszli się do sal ze swoimi nauczycielami. Kto chciał, mógł jeszcze poczytać, zagrać w gry planszowe, opowiedzieć o swojej ulubionej książce no i wreszcie trochę pospać. W sobotni poranek rodzice odebrali ze szkoły trochę zmęczone ale zadowolone dzieci. Taka forma zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem- wzięło w niej udział 60 uczniów i już dopytują, kiedy następna noc w szkole.

Małgorzata Mistarz