Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych.

12.06.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Małopolska Tarcza Antykryzysowa- Pakiet Edukacyjny II. Grant 3

Szkoła Podstawowa w Stadnikach składając wniosek o wsparcie w ramach działań wspomagających psychologicznie uczniów, zaplanowała realizację wycieczek jako Szkolny Klub Zdobywców Korony Gór Polski. Celem planowanych zajęć turystyczno-krajoznawczych było zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia.  Z pozyskanych środków w ramach projektu zrealizowano trzy piesze wycieczki górskie. Uczniowie zdobyli najwyższy szczyt Beskidu Małego- Czupel, Beskidu Wyspowego- Mogielicę oraz Gorców- Turbacz. Wszystkie szczyty należą do Korony Gór Polski. Wycieczki rozbudziły wśród uczniów  zainteresowanie taką formą spędzania wolnego czasu. Uważamy, że był to dobry pomysł na realizację zajęć projektowych. Postaramy się go kontynuować i zdobywać kolejne szczyty.

Małgorzata Mistarz