Szkolny konkurs fotograficzny

22.04.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas IV – VIII do udziału w konkursie organizowanym w naszej szkole z okazji Dnia Ziemi. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Przyroda Wokol Nas

Regulamin Szkolnego Konkursu Fotograficznego

PRZYRODA WOKÓŁ NAS

1. Cele konkursu:

– Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań fotografią.

– Propagowanie postaw proekologicznych wśród uczniów.

– Zachęcenie do fotograficznej interpretacji miejsc bliskich uczniom.

– Propagowanie pozytywnych wartości w społeczności szkolnej.

– Popularyzowanie twórczości fotograficznej.

– Zachęcanie do dostrzegania piękna przyrody.

• Przedmiotem konkursu są albumy fotograficzne, których tematyka wiąże się z podanym tytułem, tzn.

Przedstawienie elementów przyrody wpisujących się w krajobraz najbliższego otoczenia uczniów, które są przez nich postrzegane jako wartościowe. Fotografie muszą przedstawiać miejsca i obiekty względem, których należy podejmować działania proekologiczne (może to być zarówno np.: pojedyncza roślina, zwierzę a także fragment ekosystemu).

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.
  • Każdy uczestnik może dostarczyć maksymalnie jeden album zawierający minimum 5 zdjęć.
  • Album należy podpisać imieniem i nazwiskiem.
  • Na albumy czekamy do 31 maja 2022r.
  • Prace zostaną ocenione przez jury. Decyzje jury są ostateczne.
  • Nagrody rzeczowe przyznane zostaną za 1, 2, 3 miejsce. Jury zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień.
  • Jury będzie najwyżej oceniało prace:

– prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę,

– oceniana będzie również: estetyka i efekt wizualny, przejrzystość, techniczna poprawność

wykonania.

1. Zgłoszone prace będą eksponowane na wystawie w szkole, stronie internetowej naszej szkoły i na profilu FB szkoły.
  2. Prace nie podlegają zwrotowi.
  3. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz zapewnia, że:

– posiada pełne prawa autorskie do zgłoszonej pracy,

– nie kopiuje fotografii stworzonych przez inne osoby.

1. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej szkoły oraz na profilu FB szkoły.
  2. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na

przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.